Menü Kapat

İzmir Neon Tabela

İzmir Neon Tabela

İzmir neon tabela imalatı , izmir neon tabela modelleri , neon tabela fiyatları , cafe neon tabela , iç mekan neon tabela , dış mekan neon tabela

Neon Tabela Aydınlatma elektrikle beslenen, içleri seyreltilmiş neon gazı veya benzeri ile dolu, parlak bir biçimde ( mutfak dolabı ) aydınlatan camdan yapılmış tüp veya ampullerden oluşur.

Neon Tabela lambaları soğuk katot gaz yük boşaltması tipi lamba sınıfına girer. Bir neon tüpü, iki ucu metal elektrotlarla düşük basınçta mühürlenmiştir ve içi belirli gazlarla doludur. Birkaç bin volt civarındaki yüksek bir elektrik potansiyelin uygulanması, içerideki gazın iyonlaşmasına sebep olur. Daha sonrasında ise gaz, fluorescence yoluyla farklı renklerde ışıklar saçar.

Çıkan ışığın rengi içerideki gazın cinsiyle alakalıdır. Neon Tabela ışıklandırma, bahsedilen yolla canlı turuncu bir ışık yayan soygaz neondan ismini alır. Fakat diğer gazlar ve kimyasallar da farklı renklerde ışık almak amacıyla kullanılmaktadır. Örneğin, hidrojen kırmızı, helyum sarı, ( otomatik kapı fiyatları )karbondioksit beyaz ve cıva mavi ışık verir. Neon tüpleri yazılar yazacak veya resimler oluşturacak biçimde bükülerek üretilirler.

7 /24 Whatsapp
Call Now ButtonŞimdi Ara